Esentepe, Keskin Kalem Sok. No:1 Şişli/İstanbul, Türkiye
tr en de fr ita ru es ar nl

Dudak Kaldırma & Büyütme

29.08.2022
103
Dudak Kaldırma & Büyütme

Yüz bölgesinde en dikkat çeken bölge dudaklardır. Dudaklar alt yüz bölgesinin merkezinde olduğu için estetik açıdan büyük önem teşkil eder. Yaşlanmayla birlikte aynı zamanda diğer sebeplerin de etkisiyle ortaya çıkabilen asimetrik ve çizgili dudak görüntüsü, estetik bir görüntü oluşturmayabilir. Dudak bölgesinde oluşan sarkmalar da kişinin kendi görüntüsünden yeterince memnun olmamasına sebep olabilir. Dudak bölgesini geliştirmek adına yapılabilecek pek çok işlem türü mevcuttur.

DUDAK KALDIRMA & BÜYÜTME NEDİR?

Tüm yüzün estetiğini etkileyen bir bölge olan dudakların şeklinin, boyutunun ve genel görüntüsünün değişmesi için uygulanan yöntemlerdir. Dudak kaldırma, Dudak dolgusu, Dudak yağ enjeksiyonu şeklinde çeşitli yöntemler uygulanabilir. Bu işlemler kişilerin daha simetrik ve dolgun dudaklara sahip olmasını sağlar. Böylece dudak – burun arasındaki boyutsal denge de sağlanmış olur.

DUDAK KALDIRMA & BÜYÜTME İŞLEMLERİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

  • Herhangi bir sağlık problemi olmayan kişiler
  • Dudak estetiğinde iyileştirmeye ihtiyaç duyan kişiler
  • Gülümserken kaybolan dudaklara sahip kişiler
  • Dolgun dudaklara sahip olmak isteyen bireyler, uygun adaylardır

DUDAK KALDIRMA VE BÜYÜTME PROSEDÜRLERİ ÇEŞİTLERİ

  • Dudak Dolgusu Enjeksiyonu

Dudak dolguları, cerrahi işlem gerektirmediği için en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Etki süresi cerrahi uygulamalarla kıyaslandığında daha kısadır çünkü geçici sonuçlar elde edilir. Dudakları dolgunlaştırmak için belirli dolgu maddelerinin cilt altına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Sonuçlar uygulamanın hemen ardından gözle görülebilir. Uygulamanın her 6 veya 9 ayda bir tekrarlanması gerekir.

  • Dudağa Yağ Enjeksiyonu

Bireyin kendi vücudundaki herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusunun dudak bölgesine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen uygulamadır. Kesi olmadan gerçekleştirilir ve hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusunun kullanılması sayesinde alerjik reaksiyon riskinin olmadığı bir uygulamadır. Sonucun kalıcılığı hastanın cilt tipine göre değişkenlik gösterebilir fakat genel olarak kalıcı sonuçlar elde edilir.

  • Dudak Kaldırma

Cerrahi bir uygulama olduğundan kesi işlemi gerektirir. Yüz ölçümleri yapıldıktan sonra burnun alt kısmından kesi uygulaması yapılır. Üst dudaktaki fazla deri ve kaslar alınır. Cilt kısaltılarak dudak yukarı pozisyona çekilir. Bu durumun gerçekleşmesi için burun ve dudak arasında yeteri kadar boşluk gerekmektedir. Üst dudak ve burun arasındaki bölge kısaltıldığı için üst dudak daha dolgun bir görünüm kazanır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Detaylı Hizmet Bilgileri İçin Esteplanet Çağrı Merkezimizi Arayın