Esentepe, Keskin Kalem Sok. No:1 Şişli/İstanbul, Türkiye
tr en de fr ita ru es ar nl
İmplant

Implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar yerine konması amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, titanyum veya titanyum birleşiklerinden,değerli maddelerden hazırlanan üstün teknoloji ürünü yapay diş kökleridir.

Yapım Aşaması

Hastanın kapsamlı ağız muayenesi sonrası çekilen panaromik veya tomografi görüntüsü sonrası ölçüm eşliğinde implantların yeri tespit edilir. Lokal anestezi ile bölge uyuşturulur, implant yerleştirilecek kemikte bir yuva hazırlanır ve implant yerleştirilir.

İmplant yerleştirildikten sonra, iyileşme döneminde implant üzerinde kalacak olan vidalar yerleştirilir ve iyileşme dönemi beklenir.  Yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir
İlerleyen süreçte diş kemiği ile kaynaşması beklenir.

Bu süre operasyonun türü, bölgesi, hastanın yaşı ve sağlık durumuna göre değişiklik gösterir. Operasyondan sonra kalıcı protezlerin yapımı için en az 5 hafta, en fazla 3 ay gibi bir süre gereklidir. Kemik yetersizliğinde yeni kemik oluşturulmuş bölgelere yapılan implantlarda bekleme süresi uzayabilir. Sonrasında ölçü alınır ve planlanan protez yapılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Detaylı Hizmet Bilgileri İçin Esteplanet Çağrı Merkezimizi Arayın