Darülaceze Cd. No:14 Okmeydanı Şişli İstanbul

Karın Germe

28.08.2022
928
Karın Germe

Karın germe ameliyatı karın bölgesinin orta ve alt kısımlarındaki fazla yağ dokusunun ve bu bölgedeki yağların alınması ile gerçekleşen bir ameliyattır. Diyet ve egzersize cevap vermeyen, karın derisi sarkıklığı olan fakat vücut kontürleri düzgün olan kadın ve erkekler bu ameliyat için adaydır.

Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış, ve karın kasları zayıflamış kadınlarda son derece faydalıdır. Fazla kilosu olan hastalar karın germe ameliyatını yaptırmadan önce kilo vermeleri gerekir.

Karın Germe Ameliyatı İçin Planlama Nasıl Oluşturuluyor?

Doktorumuz, sağlık durumunuzu, karın bölgesindeki yağ miktarı ve dağılımı, karın cildinin sarkıklığı ve fazlalığı ve deri kalitesini göz önünde bulunulacaktır.

Muayene sırasında kullandığınız ilaçları, geçirdiğiniz hastalıkları , alışkanlıklarınızı ve var olan hastalıklarınızı doktorumuz ile paylaşmalısınız.

Operasyon nasıl yapılıyor?

Karın germe ameliyatı uygulandığı bölgeye göre 2 farklı ad verilmektedir. Tam abdominoplasti, ameliyatın genişliğine bağlı olarak 2-5 saat, kısmi abdominoplasti 1-2 saat sürebilir. Bu her iki operasyon karın derisi kaburgalara kadar kaldırılır ve fazla yağ dokusu çıkartılmaktadır. Aynı zamanda karın kaslarında bir zayıflık, fıtık rahatsızlıkları varsa operasyon sırasında giderilmektedir. Çatlaklar ve selülitler alınıp fazla deri vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

Operasyon sonrasındaki süreç nasıldır?

İlk birkaç gün ağrılar olabilir. Drenler ortalama 1-3 gün, dikişler 1-3 hafta sonra alınır. Ortalama 1-3 gün hastanede kalmanız gereklidir. Hastalar düzenli spor ve egzersizler yaparak elde edilen sonuçlar yıllarca korunabilir.

Genellikle etkileri uzun süre devam eder. Ancak gebeliğe, kilo alıp vermeye ve yaşlanmaya bağlı olarak farklı sonuçlar yaratabilir. Ameliyat sonrası birkaç ay pembeleşme görülebilir. Gün geçtikte kızarıklıklar ortadan kalkacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Detaylı Hizmet Bilgileri İçin Esteplanet Çağrı Merkezimizi Arayın