Esentepe, Keskin Kalem Sok. No:1 Şişli/İstanbul, Türkiye
tr en de fr ita ru es ar nl

Kaş Ekimi

27.08.2022
1.040
Kaş Ekimi

Kaza, travma, yanıklar, kalıcı makyaj, kemoterapi tedavisi, bazı dermatolojik sebepler ve aynı bölgeden sık kaş alımı vb. sebepler nedeniyle kaşların bir kısmı veya tamamı kaybedilebilir. 1-2 yıl boyunca yerine gelmeyen kaşlar için de kaş ekimi yapılabilmektedir.

Kaş ekimi ; kişinin ense bölgesinden alınan saç köklerinin , kaş açıklığı olan alana yerleştirilmesi işlemidir. Kıl köklerinin alındığı alan küçük olduğu için burada belirti kalmamaktadır.

Kaş ekimi operasyonu FUE saç ekimi mantığı ile gerçekleştirilir. Uygulama 2-3 saat sürer ve işlemden 1 gün sonra banyo yapılabilir. Ekilen kaşların uzaması ortalama 2-6 ay sürer. İşlemden önce lokal anestezi uygulandığından hasta kesinlikle acı veya ağrı hissetmez. İstenilen kaş şekli ve kalınlığı kalemle çizilerek planlandıktan sonra işleme başlanılır.

Ekim bölgesinde ilk hafta çok küçük kabuklanmalar görülebilir. Fakat bu kabuklar hızlı döküldüğünden hastanın günlük hayatını etkilemez. Hastanın işlemden sonraki ilk 2 hafta denize, havuza girmemesi, yoğun güneş ışığına maruz kalmaması, solaryum yaptırmaması, yoğun spordan kaçınması gereklidir. Ekimden sonraki 15 gün de kaşlar dökülmeye başlar.3 ay süreyle dökülme devam eder. Daha sonrasında dökülmez olmaz. Operasyondan sonraki gün PRP ve pansuman yapılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Detaylı Hizmet Bilgileri İçin Esteplanet Çağrı Merkezimizi Arayın