Esentepe, Keskin Kalem Sok. No:1 Şişli/İstanbul, Türkiye
tr en de fr ita ru es ar nl

Meme Estetiği

28.08.2022
845
Meme Estetiği

Meme Büyütme

Kadın bedeninde görünümü fiziken tamamlayan memelerin hacimsel durumu kadınlığın en önemli simgelerinden biridir. Kadınlar ya genetik olarak küçük göğüslere sahiptir ya da doğum sonrası meme dokusunu emzirme sebebiyle kaybetmektedir. Meme küçüklüğünün en uygun ve sağlıklı çözümü silikon meme protezidir. Meme büyütme operasyonunda meme dokusu altına, meme protezleri yerleştirilerek meme hacminin artırılmasıdır. Bu operasyon küçük memeler için ya da doğumdan sonra küçülmüş ve içi boşalmış memeler için uygulanabilir. Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ortalama olarak 1,5 saat sürer ve hasta gün içinde yada bir sonraki gün taburcu edilir.

Meme Küçültme

Meme küçültme estetiği; vücut ile orantılı bir meme büyüklüğü elde etmek veya aşırı büyük ölçülerde olup da rahatsızlık veren memelerdeki yağ, glandüler doku ve cilt fazlalıkların alınması işlemidir. Kadınların bazılarında memeler vücuda oranla aşırı büyük ve sarkık olabilir. Memenin büyük olmasının nedenlerinde genetik faktörler, hormonlar veya aşırı kilo yatmaktadır. Memelerin vücuda oranla büyük olması sadece estetik değil aynı zamanda ruhsal ve fiziksel sıkıntıya da sebep olabilir. Meme küçültme ameliyatlarında birden fazla cerrahi yöntem mevcuttur. Uygulanacak yöntem memenin büyüklüğüne, şekline ve cerrahın tercihine göre değişiklik gösterebilir. Ameliyat yaklaşık 2–3 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir.

Hastalar 3–7 gün içinde normal hayatlarına dönebilirler.

Meme Dikleştirme

Meme sarkması zamana ve emzirmeye bağlı olarak meme dokusundaki azalmalar sonucu estetik görünümüm kaybetmesidir. Bu da memenin içinin boşalmasına ve sarkmasına neden olur. Doğum ve emzirmeler sonucunda elastikiyetini yitiren meme derisine yeni bir şekil ve form vermek ameliyatın amacıdır. Meme – Göğüs dikleştirme ameliyatlarında birçok farklı teknik vardır. Memedeki sarkmanın derecesi, memenin büyüklüğü, derinin durumu bu teknikler arasında cerrahın tercih ettiği tekniği belirlemesinde etkenlerdir. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Genellikle 2–3 saat kadar sürer. Operasyon sonrası hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir, 5–7 gün içerisinde normal hayata dönebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Detaylı Hizmet Bilgileri İçin Esteplanet Çağrı Merkezimizi Arayın