Esentepe, Keskin Kalem Sok. No:1 Şişli/İstanbul, Türkiye
tr en de fr ita ru es ar nl

Saç Mezoterapisi

28.08.2022
735
Saç Mezoterapisi

Mezoterapi, kelime anlamı olarak deri orta katmanı tedavisi anlamına gelir. İlk kez 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmış olan bu yöntem alternative tıp değil klasik tıbbın bir parçasıdır.

Saç dökülmesini durdurmak, saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışlarını sağlamak amacıyla belirli periyotlarla özel ince iğneler yardımı ile cildin mezoderm tabakasına uygulanan bir tedavi şeklidir. Mezoterapi içeriği kişiye özel hazırlanır, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) onayladığı, çoğu bitkisel ürünler olan ve eczanede satılan ilaçlardır.

Hiyaluronik asit, antioksidan vitaminler, zayıflama ve selülit tedavisinde etkili L-carnitine, selenyum, ginko biloba, cildin sıkılaşmasında kullanılan DMHA maddesi,B5 vitamini, bakır ve çinko içerikli sıvı, jel yada krem şeklindeki kokteyllerdir. Bu maddeler kılcal uç dolaşımına geçer ve tedavi edilmek istenilen bölgeye doğrudan etki eder. Ağrı çok az olup işlem öncesi lokal anestetik kremler kullanılır. Mezoterapi hastanın problemine göre 15 günde bir defa olmak üzere, toplam 5 seans uygulanır.

Seanslar ortalama 20 dakika sürer. Tedavinin sonuçları ortalama üçüncü seanstan sonra görülür. Kanser hastaları, cilt hastalığı olanlar, antikoagülan tedavi görenler, hiperreaktivitesi olanlar, hamileler, emzirenler, immünolojik hastalığı olanlar, diabetikler bu işlem için uygun hasta değildirler. Saçlı deri mezoterapisi aşağıdaki endikasyonlara sahip kişilere uygulanabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Detaylı Hizmet Bilgileri İçin Esteplanet Çağrı Merkezimizi Arayın