Esentepe, Keskin Kalem Sok. No:1 Şişli/İstanbul, Türkiye
tr en de fr ita ru es ar nl

Yüz Mezoterapisi

28.08.2022
847
Yüz Mezoterapisi

Orta yaşlara geldiğimizde cildin kuruluğu ve yağ oranındaki azalmalar cildin yaşlanmasını hızlandırır, ince çizgi ve kırışıklıklar belirir . Gittiçe kırışıklıklar derinleşir ve ciltte sarkma oluşur.

Mezoterapide ; vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçlar (Hyaluronik asit Bakır DMAE Hyaluronik asit Lidocaine Mağnezyum Selenyum Silica Vitamin A Vitamin B1, B2, B3, B5, B6 VitaminC Çinko Amino asitlr Nükleik asitler Alfa lipoik asit Glutatyon ) orta deri tabakasına verilir.Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir.

İlaçlar az miktarda verildiği için yan etki olasılığı azalır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması ; cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir..Ayrıca mezolifting ile yeni oluşmuş cilt lekeleri belirli oranda tedavi edilmektedir.Kan sulandırıcı ilaçların alınmaması morarmanın olmaması için önemlidir. Uygulamadan hemen sonra makyaj yapılmaması, güneş ışığına maruz kalınmaması, 1 hafta sauna, hamam ya da çok sıcak duş alınmaması gereklidir.Cilt hastalığı olanlar, hamile ve emziren kişiler, hiperreaktivitesi olanlar, deride aktif enfeksiyonu olanlar ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlar bu işlem için uygun değildir.

Mezoterapinin yüz bölgesinde kullanılma nedenleri; cildin yaşlanmasını önlemek,donuk ve parlak olmayan cildi canlandırmak,güneş ışınlarının zararlı ışınlarına karşı önlem almak,ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi,sigara içen kişilerde cilt hasarını önlemek ve tadavi etmek,yüzün yorgun görüntüsünü gizlemek,lekeleri ve sivilce izini gidermek,cilt çatlak tedavisi,yara ve yanık iz tedavisi şeklindedir.

Uygulama öncesi cilt dezenfekte edilir. Lokal anestezi kremi işlemden 20 dakika önce uygulanır. Mezoterapi ilacı enjekte edilemden önce de krem cilt üzerinden temizlenir. Böylece deri altında tam bir etki sağlanır. Hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya üstüne verilir.Başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi (mezolift) sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar.

Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder. Ayrıca çok sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılması daha uygundur.Bu işlem diğer uygulamalara göre daha etkilidir. Çünkü, sorunlu alana direk olarak enjekte edilir. Böylece etki süresi ve başarısı artar. Deri altında hücre yapımlarını hızlandırarak problemi çözer.Hasarların onarılması için deri kendini yeniler.Alın, yanaklar, göz çevresi, burun kanatları, çene, boyun, gıdı ve dekolteye kadar inerek uygulama yapılabilir.

Mezolifting uygulaması için illa ki yaşlanma beklenmemelidir,önlem amaçlı olarak daha erken yaşlarda da yapılabilir. Mezolifting işleminin etkisini arttırmak için cildi doğru ve gerçek medikal ürünler ile günlük olarak temzilemek ve medikal cilt bakımlarını periyodik olarak yaprtırmak iyi bir seçenektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Detaylı Hizmet Bilgileri İçin Esteplanet Çağrı Merkezimizi Arayın