Darülaceze Cd. No:14 Okmeydanı Şişli İstanbul

Burun Estetiği

29.08.2022
916
Burun Estetiği

Dünyada genel olarak bakıldığında birçok kişi burun şekli, yapısı ve görünümü açısından memnun değildir. Çünkü burun ve yüz hatlarının orantılı olması kişinin görünümü ve kendini iyi hissetmesi için çok önemli bir ayrıntıdır. Gelişen tıp ve ileri cerrahi teknikler sayesinde artık bu durumun kesin ve net çözümleri ortaya çıkmıştır. Çünkü gelişen tıp teknolojisi burun küçültme operasyonlarında çok büyük oranda olumlu sonuçlar vermektedir.

Burun küçültme ameliyatlarında en dikkat edilmesi gereken birinci konu hastanın rahat nefes almasıyken yüzüne de en uygun buruna da kavuşmasıdır. Burun küçültme ameliyatları çok ciddi operasyonlar olup uzman cerrahların elinde yapılmalıdır.

Burun küçültme operasyonları genel anestezi altında ortalama 1,5 – 2 saat sürmektedir ve yapılan lokal anestezi sayesinde de ameliyat sonrasında hasta minimum bir acı ve ağrı hissetmektedir.

Operasyonda rahat nefes almanızı sağlayan silikon tamponlar uygulanır. Operasyon sonrasında  2’inci günde tamponlar çıkarılır ve 7’inci günde alçıların çıkartılma işlemi gerçekleşir. Genelde alçılar alındıktan sonra burunda ve yüz kısmında şişlikler oluşmaktadır. Bu şişlikler operasyon sonrası 1 ay sürecinde azalır, 6 ay içerisinde ödem kaybolurken 1 yıl sonunda tamamen iyileşme görülür.

Burun ucu estetiği operasyonu genel olarak kişinin burun uç kısmındaki orantısızlık, şekil bozukluğu ve asimetri gibi problemleri ortadan kaldırmak için uygulanan bir estetik işlemdir.

Genel olarak 18 yaş sonrasında kişilere bu ameliyatlar önerilmektedir. Çünkü bu yaşa kadar burun gelişimini sürdürmektedir. Doktorunuz size burun yapınız operasyon öncesi ve sonrası yapılacak ve dikkat etmeniz gereken konular hakkında ayrıntılı bilgileri paylaşacaktır. Burun ucu estetiği ameliyatları genel anestezi ile yapılır. Ortalama 45 – 60 dakika arası süren bir ameliyattır. Doktorunuzun vereceği karara göre burun içine tampon ve alçı uygulanmayabilir.

Ameliyatınız bittikten sonra doctor uygun doğrultusunda  aynı gün taburcu olabilirsiniz.

Ameliyat sonrası oluşabilecek şişlikler yaklaşık 1 ay içerisinde ortadan kaybolacaktır. Son olarak burun ucu şekliniz yaklaşık olarak 6 – 12 ay gibi bir sürede tam formuna kavuşacaktır.

Burun estetiği operasyonları:

  • Burundaki şekil bozukluklarını gidermek
  • Burun kemerinin veya burun ucunun şeklini değiştirmek
  • Burnu küçültmek veya büyütmek
  • Burun deliklerini küçültmek
  • Burun kökü ile alın arasındaki veya burun ucu ile dudak arasındaki açıyı değiştirmek
  • Nefes almayı zorlaştıran burun eti (konka) büyümesi, burun kemiği eğriliği (septum deviasyonu) ve normalde burunda olmaması gereken yapılar (polip) gibi deformiteleri gidermek için uygulanır.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Detaylı Hizmet Bilgileri İçin Esteplanet Çağrı Merkezimizi Arayın